Nowoczesna Stomatologia Perio-Dens Klinika Stomatologiczna

Porady

Implanty zębów Bydgoszcz

implanty-zebow-bydgoszcz

Wielu z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu.
Nie każdy jednak ma naturalnie piękne, zdrowe, białe zęby. W dodatku nieleczone choroby zębów mogą powodować – i często powodują – ich utratę. Wówczas świetnym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego uśmiechu mogą stać się implanty zębów.
Implant zębowy zamiennie nazywany implantem stomatologicznym jest to nic innego jak sztuczny korzeń zęba – swoim kształtem przypomina śrubę. Do owej śruby mocuje się porcelanową nadbudowę, naśladującą naturalną koronę zęba. Implanty zębów Bydgoszcz – w naszym gabinecie możesz liczyć na profesjonalną pomoc w tym zakresie, udzielaną przez lekarza specjalistę.

Implant stomatologiczny – nowy ząb
IMPLANT TYTANOWY

Są to najpopularniejsze implanty zębów wykorzystywane w stomatologii. Wytrzymuje duże siły zgryzowe, ma kształt walca, przypominają śrubę. Implanty tytanowe cechują się bardzo dużą wytrzymałością i gwarantują długi okres użytkowania. Pozwala na szybką integrację z kością dzięki właściwościom biokompatybilnym. Co to oznacza? Oznacza to, że implant tytanowy uzyskuje stabilizację („zrasta się” z kością) porównywalną z naturalnym korzeniem, ponieważ nie jest traktowany przez kość jako ciało obce. Prawidłowo wszczepiony implant wraz z prawidłowo wykonaną odbudową protetyczną może posłużyć pacjentowi przez wiele, wiele lat.

Implanty zębów — korzyści
1. KORZYŚCI ZDROWOTNE

Po ekstrakcji zębów negatywnym skutkiem są niekorzystne zmiany w jamie ustnej. Dochodzi do zaniku tkanki kostnej, rozsuwania się i pochylania pozostałych zębów. Aby uniknąć tych niekorzystnych skutków ekstrakcji zębów, warto zdecydować się na implanty zębów. Dzięki temu wzmocnimy całe uzębienie i będziemy mieć zdrowy i piękny uśmiech.

2. TRWAŁOŚĆ IMPLANTÓW

Trwałość implantów wynosi 10-30 lat. Implanty wytwarzane są z biokompatybilnych materiałów, przez co ryzyko odrzucenia wszczepu przez organizm jest minimalne. Wszczepianie implantów zębów nie wymaga ingerencji w strukturę zdrowych zębów, a wszczep trwale zrasta się z kością, tworząc stabilną podstawę dla koron.

3. KOMFORT UŻYTKOWANIA

Bardzo wysoki komfort użytkowania to największa zaleta implantów zębów. Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że wszczepy umieszczone pod linią dziąseł są niewidoczne. Zamocowane do nich korony wyglądają estetycznie i bardzo dobrze imitują naturalne uzębienie. W komfortowym użytkowaniu pomaga brak ruchomych elementów, które mogłyby powodować otarcia lub ból. Użytkownik implantów zębów czuje się, jakby miał swoje naturalne zęby.

Implanty zębów — przeciwskazania

Implanty wszczepia się głównie dorosłym pacjentom. Istnieje wiele okoliczności, które nie pozwalają na zastosowanie implantacji do odbudowy zęba. Przeciwwskazaniem do leczenia implantologicznego są:

  • ciąża,
  • młody wiek, dziecko w fazie wzrostu kości (poniżej 18 roku życia u kobiet i 21 u mężczyzn; ostatecznie przeciwwskazanie to weryfikuje się na podstawie RTG nadgarstka i oceny zakończenia wzrostu kostnego),
  • osteoporoza o dużym stopniu zaawansowania,
  • choroby związane z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
  • nieunormowana cukrzyca,
  • padaczka,
  • nowotwory,
  • AIDS,
  • narkomania,
  • choroba alkoholowa,
  • zły stan higieny jamy ustnej – ubytki próchnicze, kamień nazębny, choroby dziąseł,
  • bruksizm – nawykowe zgrzytanie zębami

Są to niektóre przeciwwskazania do zastosowania implantacji. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, gdyż niektóre przyjmowane leki również mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu.

Bardzo poważnym czynnikiem mogącym wykluczyć możliwość zastosowania tego rodzaju leczenia jest nałogowe palenie tytoniu. Organizm palacza jest w większym lub mniejszym stopniu niedotleniony, a kości palacza są „gorszej jakości”. Obkurczone naczynia krwionośne zmniejszają przepływ krwi w kości oraz w tkankach miękkich, czego konsekwencją jest obniżenie dostępności substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego procesu gojenia się rany i wrastania implantu.

Jednakże jest dobra rada — badania wykazały, że rzucenie palenia przed zabiegiem i na okres kilku miesięcy po zabiegu pozytywnie wpływa na etap pozabiegowy oraz przyczynia się do zwiększenia liczby pomyślnie zakończonych implantacji.

Leczenie implantologiczne – czy konieczna jest odbudowa kości?

Bardzo ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest diagnostyka. Wnikliwa diagnostyka, badanie kliniczne, tomografia komputerowa – to punkty wyjścia do przygotowania planu implantologicznego. Dobrze przeprowadzony proces samej implantacji to także bardzo skrupulatne przeprowadzenie procesu kwalifikacji do zabiegu. W naszym gabinecie lekarz implantolog bardzo uważnie przeprowadza procedury wstępne, na podstawie których przygotowuje plan leczenia. Dzięki temu nasi pacjenci po implantacji cieszą się zdrowym uśmiechem przez wiele, wiele lat i zadowoleniem rekomendują nasze usługi swoim znajomym i rodzinie.

Punktem wyjścia do planowania prac na implantach jest ocena ilości i jakości tkanki kostnej mającej stanowić podłoże dla wszczepu. Lekarz potrzebuje tych informacji przed umieszczeniem wszczepu zębowego, jak również do monitorowania zmian zachodzących w kości po wprowadzeniu wszczepu. Najprostszą i wiarygodną metodą uzyskania takich danych jest wykonanie CBCT – swoistego „trójwymiarowego RTG” zlecanego zawsze przed wykonaniem planu implantologicznego.

Bardzo często w sytuacji gdy występuje potrzeba leczenia implantologicznego, zdarza się, że ilość kości jest zbyt mała. Lekarz musi wówczas wykonać zabieg regeneracyjny, polegający na zwiększeniu jej objętości. W tym momencie można przytoczyć pewną analogię budowlaną – solidne fundamenty to podstawa pod budowę domu na wiele pokoleń. Odpowiednia ilość i objętość kości pozwoli na solidne zakotwiczenia implantu. Pacjent długi czas będzie mógł się cieszyć swoimi zębami.

4 powody, dla których lekarz rekomenduje odtworzenie kości materiałem kościozastępczym:
  1. Przeszczep to alternatywa dla kości pacjenta; pozyskanie kości od pacjenta może być bolesne oraz może wiązać się z powikłaniami.
  2. Materiał kościozastępczy zawiera taki sam budulec (część nieorganiczną, kolagen), z którego zbudowane są Twoje kości, dzięki czemu następuje integracja kością.
  3. Przeszczep to bardzo dobre i bezpieczne rozwiązanie dla pacjenta. Przeszczepy są bardzo sprawdzane i poddawane rygorystycznym procedurom kwalifikacji dawców. Przetwarzając kość, wykorzystuje się bardzo innowacyjne metody jej obróbki.
  4. Specjalistyczne, certyfikowane firmy, dostarczają gotowy przeszczep, który można wykorzystać podczas zabiegu.
W jakich przypadkach chirurg dentysta zarekomenduje zastosowanie materiału kościozastępczego?

Jest kilka przypadków, w których Twój chirurg dentysta zaleci takie rozwiązanie:

  • wypełnienie przestrzeni wokół implantów,
  • augmentacja dna zatoki szczękowej,
  • wypełnienie zębodołów poekstrakcyjnych,
  • wypełnienie przestrzeni po torbieli,
  • wypełnienie ubytków pionowych w chorobach przyzębia,
  • wypełnienie miejsca po pobraniu próbki/biopsji,
  • augmentacja kości w przypadku niedostatecznej jej objętości (augmentacja wyrostka).

Zastosowanie materiału kościozastępczego pozwala odtworzyć brakującą kość i zatrzymać proces resorpcji kości.

Na co dzień w naszym gabinecie specjalista chirurgii stomatologicznej wykonuje przeszczepy czy regeneracje kości i implantacje, dzięki czemu nasi pacjenci po zrealizowaniu planu leczenia mogą cieszyć się naturalnym i zdrowym uśmiechem.

Czekamy na Ciebie

Rejestracja

Umów się na wizytę i ciesz pięknym zdrowym uśmiechem